Type BG35M6 - Article : IS312025200 Ceramic insulator for outdoor use - Height 35 mm – diameter 36 mm Threaded female/female inserts nickel plated brass M6
This product has no valid combination.
Internal Reference:
BG35M6-IS312025200
Variants Default Code:
BG35M6-IS312025200
Specifications
| Height | 35 mm |
| Color | White |
| Top insert | M6 |
| Bottom insert (hex) | M6 |
| Insert material | Nickel-plated brass |
| Tensile load | 6000 N |
| Creepage distance | 65 mm |
| Diameter | 36 mm |
| Material | Ceramic |
| Flexural | 1600 N |