Internal Reference:
MV322C
Variants Default Code:
MV322C
Specifications
| Height | 25 mm |
| Power frequency voltage | 12 kV |
| Top insert | M8x17 |
| Bottom insert (hex) | M8x17 |
| Insert material | Nickel-plated steel |
| Twist | 1,2 daN.m |
| Tensile load | 8000 N (800 daN) |
| Creepage distance | 34 mm |
| Diameter | 30 mm |
| Material | Mica |
| Flexural | 1600 N ( 160 daN) |