Variants Default Code:
CO/P35M5␞CO/P35M6␞CO/P35M8
Specifications
| Thread | M5/M5, M6/M6, M8/M8 |
| Material | Polyglass |
| Color | Red |
| Height | 35 mm |
| Diameter | 20 mm |
| Insert material | Zinc-plated steel |
| Top insert | M5 |
| Bottom insert (hex) | M5 |
| Operating voltage of the insulators | 600 V AC |