Variants Default Code:
AFG41-3/08␞AFG41-3/09␞AFG41-3/10␞AFG41-3/11␞AFG41-3/12
Specifications
| Glove size | T8, T9, T10, T11, T12 |
| Material | Composite |
| Color | Orange |
| Length | 410mm |
| Operating voltage of the gloves | 26.500 V ac |
| Voltage class | Classe 3 |
| Test voltage | 30.000 V |
| Category | RC |
| Class IEC 61482-1-2 | Class 2 (7kA/0,5s) |