Variants Default Code:
ELS 02.5-T08␞ELS 02.5-T09␞ELS 02.5-T10␞ELS 02.5-T11␞ELS 02.5-T12
Specifications
| Glove size | T8, T9, T10, T11, T12 |
| Material | Latex |
| Color | Yellow |
| Length | 360 mm |
| Operating voltage of the gloves | 500 V ac |
| Voltage class | Classe 00 |
| Test voltage | 2.500 V |
| Category | RC |