Variants Default Code:
AFG41-0/10␞AFG41-0/11␞AFG41-0/12␞AFG41-0/7␞AFG41-0/8␞AFG41-0/9
Specifications
| Glove size | T7, T8, T9, T10, T11, T12 |
| Material | Composite |
| Color | Orange |
| Length | 410mm |
| Operating voltage of the gloves | 1.000 V ac |
| Voltage class | Classe 0 |
| Test voltage | 5.000 V |
| Category | RC |
| Class IEC 61482-1-2 | Class 2 (7kA/0,5s) |