Variants Default Code:
ELS 05-T08␞ELS 05-T09␞ELS 05-T10␞ELS 05-T11␞ELS 05-T12
Specifications
| Glove size | T8, T9, T10, T11, T12 |
| Voltage class | Classe 0 |
| Category | RC |
| Operating voltage of the gloves | 1.000 V ac |
| Test voltage | 5.000 V |
| Material | Latex |
| Color | Yellow |
| Length | 360 mm |