Internal Reference:
I3333EM10-3-B4424
Variants Default Code:
I3333EM10-3-B4424
Specifications
| Height | 60 mm |
| Operating voltage of the insulators | 3,6 kV AC |
| Color | Grey |
| Top insert | M10 |
| Bottom insert (hex) | M10 |
| Insert material | Nickel-plated brass |
| Creepage distance | 85 mm |
| Diameter | 60 mm |
| Material | Cycloaliphatic |
| Flexural | 6000 N |