Internal Reference:
B109
Variants Default Code:
B109
Specifications
| Height | 40 mm |
| Operating voltage of the insulators | 1000 V AC |
| Color | Brown |
| Top insert | M10 |
| Bottom insert (hex) | M10 |
| Insert material | Brass |
| Diameter | 60 mm |
| Material | Epoxy |
| Flexural | 5000 N |