Internal Reference:
B321
Variants Default Code:
B321
Specifications
| Height | 80 mm |
| Operating voltage of the insulators | 7,2 kV AC |
| Color | Brown |
| Top insert | M16 |
| Bottom insert (hex) | M16 |
| Insert material | Brass |
| Creepage distance | 115 mm |
| Diameter | 88 mm |
| Material | Epoxy |